Dnia 23 listopada 2018r. przedszkolaki z naszej szkoły gościły panią Weterynarz. Wielką atrakcją dla dzieci był pies Abi, który przybył do nas z zaproszonym gościem. Dzieci chętnie go głaskały i obserwowały jak wykonuje różne sztuczki.

Pani weterynarz opowiedziała nam o swojej pracy, jak również o tym w jaki sposób można zostać weterynarzem. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami dbania o zwierzęta hodowane w domu, czyli: karmienie ich, wizyty u weterynarza, zapewnienie odpowiedniego miejsca na odpoczynek i sen, wychodzenie na spacer, opieka zimą, szczepienia itp. oraz zwrócenie uwagi na ostrożność w kontaktach z chorymi zwierzętami.
Dzięki temu spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się, że praca weterynarza jest bardzo ciekawa a zarazem odpowiedzialna i trudna. Jest to zawód, w którym liczy się przede wszystkim miłość do zwierząt i chęć niesienia im pomocy.

Bardzo dziękujemy pani Weterynarz za miłe spotkanie i edukacyjną pogadankę.

Skip to content