Ten jest najszczęśliwszy z ludzi,
któremu nikt zapału do książek nie ostudzi”
Kasprowicz

W roku szkolnym 2018/2019 oddział przedszkolny gr. „0B” realizuje program „Cała Polska Czyta Dzieciom” .
Głównym celem tej kampanii jest propagowanie codziennego czytania dzieciom.
Dzięki tej prostej czynności w przyjazny, ale jakże skuteczny sposób mamy szansę wspierać wszechstronny rozwój dzieci. Jesteśmy przekonani, że czytanie dzieciom dla przyjemności – 20 minut każdego dnia – rozbudzi ich naturalną ciekawość świata, wyobraźnię, wprowadzi ich w świat wartości i uczuć oraz pokaże, że czytanie jest magicznym momentem i niesamowitym sposobem spędzania czasu.
Oprócz codziennego czytania dzieciom literatury dziecięcej przez wychowawcę klasy przedszkolaki miały już wiele dodatkowych spotkań czytelniczych z innymi osobami, m.in. spotkanie:
z bibliotekarką szkolną – Panią B. Kowalczyk; gminną bibliotekarką – Panią A. Kurzeja; z Panią Wicedyrektor- J. Wąchała oraz logopedą i zarówno mamą Basi- Panią K. Duda a także mamą Małgosi i zarówno nauczycielką szkoły- Panią C.Wnęk.
Były to miłe spotkania zarówno dla przedszkolaków, jak i Pań czytających.

Z góry dziękujemy wszystkim zaproszonym i zaangażowanym gościom.

Skip to content