W piątek 8 lutego w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem: „ Zostań Mistrzem Ortografii!”. Celem tego przedsięwzięcia było popularyzowanie wśród  uczniów zasad poprawnej pisowni, a także motywowanie do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności  w zakresie ortografii i interpunkcji. W konkursie wzięło udział 15 osób, w tym  z klas IV- VI  – 8, a z klas VII –VIII – 7 uczniów. Na początku uczestnicy uzupełniali dyktando z lukami, a potem przystąpili do rozwiązywania ćwiczeń ortograficznych. Miło nam poinformować, że najwyższą ilość punktów uzyskali i miejsca na podium zdobyli:

Kategoria I : klasy IV – VI
I miejsce : Ewa Janeczek           kl.IV                   82 pkt
II miejsce : Marcin Skupiński     kl.VI                   81 pkt
III miejsce: Anna Bandrowska     kl.Va                  79 pkt

Kategoria II : klasy  VII – VIII
I miejsce: Gabriela Krzyśko – kl.VII b                   92 pkt
II miejsce : Anna Jawor – kl.VIII b                         90 pkt
III miejsce : Joanna Wysopal – kl.VIII a                84 pkt
Natalia Tokarczyk – kl.VIII b                                   84 pkt

Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Kadczy.

Gratulujemy!

Skip to content