„Idzie wiosna
Puk, puk, puk …w okienko!
– Wyjdźcie dzieci prędko.
Idzie już wiosenka
i słoneczko świeci.
Z baziami gałązkę
w ręku ma wierzbową”

20 marca w naszej szkole wesoło i z humorem obchodziliśmy powitanie wiosny.
Klasy 0 -III z kwiatami i transparentami przeszły barwnym korowodem przez centrum wsi. Wiosenne słońce rozświetlało wesołe miny dzieci, które z uśmiechem i śpiewem, oraz towarzyszącym okrzykiem: „Witaj Wiosno / Żegnaj Zimo!”  pożegnały się z zimą. Mają wielką nadzieją, że wreszcie zawita tak upragniona wiosna.
Uczniowie klasy czwartej wybrali się do Parku Trampolin w Nowym Sączu.Piątoklasiści skorzystali z pięknej pogody i udali się na wycieczkę po najbliższej okolicy. Natomiast uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum pojechali do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu na spektakl muzyczny.Znany kryminał Agaty Christie „Pułapka na myszy” w reżyserii Anny Kasprzyk to ciekawa propozycja teatru Cracovia. Tajemnicza zbrodnia, odcięty od świata pensjonat i wielu podejrzanych to niewątpliwie zapowiedź doskonałego kryminału. Niebanalna historia z lekkim dreszczykiem emocji opowiedziana z „przymrużeniem oka” bardzo przypadła do gustu młodym widzom.Musical ten z całą pewnością warto obejrzeć, bo błyskotliwa gra aktorska, świetna chorografia i zapadająca w pamięć muzyka są gwarancją przyjemnie spędzonego czasu.

Skip to content