„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.”
Flora Edwards

Autyzm, to pojęcie, które jeszcze do niedawna dla wielu naszych uczniów okazało się abstrakcyjne i trudne do sprecyzowania, dlatego też 2 kwietnia  w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przystąpiliśmy do akcji, która miała na celu rozwijanie wiedzy na temat osób, które zmagają się z tymże zaburzeniem. Uczniowie naszej szkoły, na znak solidarności ubrali się na niebiesko. W celu przybliżenia dzieciom problemu, przygotowano krótką prelekcję, filmy edukacyjne oraz najbardziej oczekiwane eksperymenty, które przeniosły nas w świat autystyka,działania te, miały wywołać w naszych podopiecznych empatię i szacunek do bliźnich. Jak się okazuje funkcjonowanie takich osób  w życiu codziennym jest bardzo trudne, ich zmysły pracują inaczej, bodźce przekazywane są albo zbyt intensywnie, albo za słabo, często nawet nakładają się na siebie jednocześnie. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać,by nigdy nie oceniać ludzi powierzchownie, gdyż pewne zachowania  mogą być spowodowane chorobą bądź zaburzeniem właśnie takim jak autyzm.

Skip to content