Informujemy, że egzaminy gimnazjalne (10, 11, 12. 04. 2019 r.) i egzaminy ósmoklasisty (15,16,17. 04. 2019 r) odbywają się w naszej szkole bez zakłóceń. W okresie egzaminów uczniowie Szkoły Podstawowej mają dni wolne od zajęć dydaktycznych. Zajęcia opiekuńcze dla zgłoszonych uczniów zorganizowane są w dniach: 10, 11, 12. W dniach: 15,16,17 odbywają się szkolne rekolekcje wielkopostne. Dzieci przychodzą po świętach, dnia 24 kwietnia (środa).
Informacje o egzaminie gimnazjalnym i egzaminie ósmoklasisty znajdują się na stronie: www.oke.krakow.pl

Kwiecień to niezwykły czas oczekiwania na zbliżające się święta Wielkanocne. Niestety nie dla wszystkich, bo dla uczniów klas III i VIII był to „gorący okres”. Najpierw od 10 do 12 kwietnia odbył się po raz ostatni egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu trzecioklasiści przystąpili do części humanistycznej, która sprawdzała ich wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz historii i społeczeństwa. W drugim dniu gimnazjaliści zmierzyli się z przedmiotami matematyczno – przyrodniczymi. W piątek natomiast miała miejsce część językowa, która weryfikowała ich stopień znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Od 15 do 17 kwietnia został po raz pierwszy zorganizowany egzamin ósmoklasisty. W poniedziałek uczniowie klas VIII pisali test z języka polskiego który wymagał od nich dobrej znajomości lektur obowiązkowych. We wtorek przyszedł czas na potyczkę z królową nauk, czyli matematyką.W środę ósmoklasiści mieli okazję sprawdzić swoje zdolności językowe. Wyniki obu egzaminów uczniowie poznają dopiero w czerwcu, dlatego teraz muszą uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać. Nie będzie to jednak łatwe, bo ilość uzyskanych punktów może mieć wpływ, gdy młodzież będzie się ubiegać o przyjęcie do wybranej przez siebie szkoły średniej. Uczniom życzymy powodzenia.
Wszystkim składamy świąteczne życzenia:
Zdrowych, pogodnych świąt Wielkanocnych
przepełnionych wiarą , nadzieją i miłością .
Radosnego, wiosennego nastroju, miłych spotkań w gronie rodziny i znajomych, oraz wesołego Alleluja

Skip to content