27 września uczniowie klasy VII, VIII a I VIII b wybrali się z wychowawcami na wycieczkę autokarową.Najpierw odbyli sentymentalną podróż szlakiem Jana Pawła II. Odwiedzili Wadowice, rodzinne miasto papieża i udali się do domu Ojca Świętego, w którym znajduje się centrum nowoczesnej ekspozycji,muzeum dokumentujące niezwykłą drogę życiową Karola Wojtyły. Potem skierowali swoje kroki do najbliższej cukierni, aby osobiście skosztować wadowickich kremówek. Po krótkim odpoczynku ruszyli do Oświęcimia, nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Wizyta w Państwowym Muzeum w Auschwitz była dla uczniów ogromnym przeżyciem. Zwiedzanie obozu przywołało pamięć o dramatycznych wydarzeniach II wojny światowej, ludobójstwie i Holokauście. Czas spędzony w tym miejscu był z całą pewnością dla młodzieży nie tylko cenną lekcją historii, ale przede wszystkim przestrogą skierowana do współczesnego świata…

Skip to content