W poniedziałek 30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem z firmy Trzask. Tym razem prowadzący zabrał dzieci i młodzież  w wirtualną podróż do Omanu  i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ciekawa relacja udokumentowana fotografiami, wzbogacona anegdotami i pamiątkami z wyprawy przeniosła wszystkich zebranych w inny świat. Na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć kraje Bliskiego Wschodu, w których nowoczesność splata się z tradycją i historią. Ujrzeli niezwykłe krajobrazy pustyni, odwiedzili plażę , na której żółwie zielone składają jaja, zobaczyli szpital dla sokołó , a także spędzili noc nad krawędzią Wielkiego Kanionu. Mieli również jedyną , wręcz niepowtarzalną okazję wjechać na 125 piętro najwyższego budynku na świecie i przymierzyć stroje noszone przez Arabów. Niezwykłe wrażenie wywarł na nich szczególnie Dubaj, będący miastem kontrastów, w którym z jednej strony dostrzega się imponującą technologię, a z drugiej ubóstwo i nędzę. Spotkanie z podróżnikiem z całą pewnością umożliwiło uczniom pogłębić wiedzę i bliżej poznać kulturę i zwyczaje  Emiratów.
Skip to content