W poniedziałek 25 listopada w naszej szkole odbył się konkurs kaligraficzny pod hasłem „Spotkanie z prozą Olgi Tokarczuk”. Wzięło w nim udział 16 uczniów z klas IV – VIII. Celem tego przedsięwzięcia było rozpowszechnienie wśród uczniów sztuki pięknego pisania, doskonalenie umiejętności starannego i estetycznego pisma, a także kształtowanie charakteru, wyrabianie cierpliwości i dokładności. Każdy uczestnik w ramach zadania konkursowego miał przepisać wybrany fragment utworu laureatki Literackiej Nagrody Nobla „Bieguni”. Komisja oceniając prace uczniów brała pod uwagę czytelność, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, właściwe łączenie liter, ich równomierne położenie, kształt i proporcje.
W piątek 12 grudnia zostały ogłoszone wyniki konkursu.
W pierwszej kategorii wiekowej ( kl.IV – VI ) najlepsze były następujące osoby :
I miejsce – Magdalena Bednarz ( klasa VI b)
II miejsce – Joanna Krzyśko ( klasa IV a)
III miejsce – Małgorzata Mąka ( klasa VI a)
W drugiej kategorii wiekowej miejsca na podium zajęły :
I miejsce- Aleksandra Jarek ( klasa VIII b)
II miejsce – Gabriela Krzyśko ( klasa VIII b)
III miejsce – Aleksandra Tokarz ( klasa VIII a)
Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content