„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

       To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego… Nie tylko dlatego,  że przyszło nam zmierzyć się z nową, nieznaną dla nas rzeczywistością, ale również dlatego, że musieliśmy rozstać się z naszą Panią Dyrektor Barbarą Legutko i katechetką Panią Marię Kitą. Pomimo niesprzyjających  okoliczności w kościele po Mszy Świętej zebrali  się pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie, aby uroczyście pożegnać obie panie i wyrazić swoją ogromną wdzięczność za wiele lat rzetelnej, ale niełatwej pracy. W imieniu wszystkich zgromadzonych głos zabrali Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, Wicedyrektor Szkoły  w Zagorzynie Jadwiga Wąchała, proboszcz Grzegorz Skorupa oraz przedstawiciele Rady Rodziców i uczniów. Podziękowali oni Pani Dyrektor za poświęceni  i zaangażowanie w codzienne życie szkoły,  tworzenie rodzinnej atmosfery, troskę o dobro dzieci i młodzieży, owocną współpracę z rodzicami,  a także służenie wszystkim cenna radą i doświadczeniem. Pani Katechetce natomiast  za wieloletni trud i serce włożone w przekazywanie wiedzy religijnej i kształtowanie charakteru uczniów.  Po wzruszających i zapadających w pamięć słowach pożegnania, przyszedł czas na kwiaty i życzenia zdrowia, pogody ducha na dalsze lata życia,  radości  oraz satysfakcji z odkrywania nowych pasji i wyzwań.

Skip to content