„Każdy z Was jest niepowtarzalnym, młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach!” – słowa Pani Dyrektor zagościły w sercach uczniów.

Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych.

W czwartek 25 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego
i pożegnanie uczniów klas VIII.

Wcześnie rano o godzinie 8.00 wszyscy uczniowie skierowali swe kroki na uroczystą mszę świętą, po której Ksiądz Proboszcz podziękował pani Irenie Mrówce za wieloletnią pracę w naszej szkole. Pani Irenka uczyła dzieci w kl. 1 – 3 i przeszła na zasłużoną emeryturę. Była to bardzo wzruszająca chwila. Miłe słowa pozwoliły uwierzyć, że to, co się robiło przez wiele lat, miało sens i pozwoliło cieszyć się szacunkiem innych.

Po uroczystej mszy, zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi każda klasa wraz z wychowawcą udała się na ostatnie przedwakacyjne spotkania do wyznaczonych sal lekcyjnych.
Pani Dyrektor poprzez radiowęzeł w swoim przemówieniu przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość, pogratulowała absolwentom, zachęcała do podejmowania nowych wyzwań oraz życzyła wytrwałości, odwagi i mądrości, ale również życiowej pokory. Podziękowała za wspólny wysiłek dydaktyczno-wychowawczy wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi za ciężką pracę, na koniec życząc wszystkim bezpiecznych wakacji.
Po wysłuchaniu przemówienia uczniowie na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa oraz nagrody i wyróżnienia.
Na świetlicy szkolnej odbyło się pożegnanie klas ósmych. Młodzież pożegnała się ze szkołą wzruszającymi przemówieniami i inspirującą do głębszej refleksji poetycko – muzyczną częścią artystyczną. Absolwenci szkoły odebrali świadectwa, nagrody książkowe i rzeczowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce oraz za osiągnięcia sportowe i działalność w organizacjach uczniowskich.

To był trudny rok szkolny… Całe szczęście jest już za nami. Zdalna nauka często wymagała ogromnego zaangażowania nie tylko ze strony dzieciaków oraz nauczycieli, ale także od Was – rodziców. Dlatego Wam również, Drodzy Rodzice, należą się ogromne podziękowania. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszły rok będzie już w pełni „stacjonarny”

Skip to content