W czwartek 4 listopada 2021r. w naszej Szkole odbył się konkurs kaligraficzny pod hasłem „Zostań Mistrzem Pióra!”. Jego celem było: rozpowszechnienie wśród dzieci i młodzieży nauki pięknego pisania, doskonalenie umiejętności kształtnego, starannego i estetycznego pisma, a także rozwijanie wrażliwości na piękno języka polskiego. W tym roku 18 uczniów z klas IV-VIII zmierzyło się z twórczością wybitnego poety, Cypriana Kamila Norwida- patrona 2021r.
Uczestnicy w ramach zadania konkursowego przepisywali dwa wybrane utwory: „Moja piosnka” i „Bema pamięci żałobny rapsod ”. Komisja konkursowa po wnikliwej analizie prac ,wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. IV- V

I miejsce – Paulina Jarek ( kl.V a)
II miejsce – Ewelina Dąbrowska ( kl.V b)
III miejsce – Barbara Plata ( kl.IV b)

Kl.VI – VIII

I miejsce – Joanna Krzysko ( kl.VI a)
II miejsce- Magdalena Bednarz ( kl.VIII b)
III miejsce – Oliwia Rams ( kl.VII)

W środę 10 listopada 2021r. w czasie uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości, wyróżnieni uczniowie otrzymali zasłużone dyplomy i nagrody książkowe .

Gratulujemy!!

Skip to content