22 i 23.11.2021r. odbył się w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania.
W poniedziałek uczniowie kl. VI – VIII prezentowali wybrane fragmenty utworów Stanisława Lema – patrona roku 2021. We wtorek uczniowie kl. IV – V czytali „Spotkanie nad morzem” Jadwigi Korczakowskiej.

Celem konkursu było: rozwijanie zdolności czytania, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, upowszechnianie kultury żywego słowa wśród uczniów i prezentacja ich umiejętności.

Komisja konkursowa w składzie: mgr Jadwiga Wąchała, mgr Jolanta Jawor i mgr Barbara Kowalczyk wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. IV – V

I miejce 
Barbara Plata – kl. IVb
II miejsce 
Łucja Rusnarczyk – kl. Vb
Emilia Kurnyta – kl.IVa
III miejsce
Ewelina Dąbrowska kl. Vb
Milena Duda – kl. IVa

Kl. VI – VIII

I miejsce – Małgorzata Mąka – kl.VIIIa
II miejsce – Weronika Kowalczyk – kl. VIIIa
III miejsce – Katarzyna Domek – kl. VIb

Skip to content