6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

Gdy tylko Mikołaj wszedł do wystrojonej sali gimnastycznej na buziach dzieci  pojawiły się uśmiechy i radość. Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie aniołów i diabełka nastała cisza. Dzieci przywitały Gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Na początku ukochany przez dzieci Mikołaj wręczył prezenty dzieciom z kas I – III. Potem przedszkolaki przywitały Go piosenką i wierszykami. Na koniec wszystkie maluchy zapewniły, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu, przedszkolu i w szkole.
Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.
Spotkanie mikołajkowe minęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…

Skip to content