W poniedziałek 6 grudnia 2021r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z członkiem grupy „Trzask”. Tym razem odbyliśmy niezwykłą podróż do południowo – wschodniej Azji. Dzięki barwnej relacji z wyprawy, pięknym zdjęciom i oryginalnym rekwizytom mieliśmy okazję odwiedzić Indie. Poznaliśmy bliżej codzienne życie, zwyczaje i kulturę mieszkańców tego kraju. Zobaczyliśmy świętą rzekę Ganges i obserwowaliśmy hinduskie obyczaje pogrzebowe. Z zapartym tchem słuchaliśmy opowieści o „świętych krowach” czy Karni Mate – świątyni szczurów , gdzie gryzonie traktowane są po królewsku. Podziwialiśmy także jeden z siedmiu cudów świata , czyli słynny grobowiec Tadż Mahal, który uważany jest za najpiękniejszy pomnik miłości. W czasie tego spotkania chętni uczniowie mieli także możliwość założyć tradycyjne hinduskie stroje. Z całą pewnością wizyta podróżnika w naszej szkole była przyjemną formą spędzenia mikołajkowego czasu, ale także pouczającą lekcją geografii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wizyty i niezapomniane wyprawy w najciekawsze zakątki świata.

Skip to content