Bóg, Honor, Ojczyzna”

W środę 4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VI b pod kierunkiem wychowawcy przygotowali montaż słowno – muzyczny, który przybliżył wszystkim zebranym ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Motywem przewodnim występu były trzy słowa, bardzo ważne dla każdego Polaka: Bóg, Honor, Ojczyzna. Szóstoklasiści poprzez wymowne dekoracje, zapadające w pamięć teksty poetyckie zaakcentowali rangę tego wydarzenia, które odegrało kluczową rolę w procesie kształtowania nowoczesnego państwa i szerzenia postaw obywatelskich. Doniosły charakter tego spotkania podkreśliły także piękne pieśni w wykonaniu chóru szkolnego , odświętne stroje uczestników , biało – czerwone kotyliony oraz chorągiewki w barwach narodowych. Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja była doskonałą okazją do refleksji na temat przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, a także pielęgnowania patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży.

Skip to content