W dniu 6 czerwca zerówka oraz uczniowie klasy I a i 1 b zebrali się wcześnie rano przed budynkiem szkoły, aby o 8.00 wyruszyć na wycieczkę klasową do krakowskiego ZOO.

Po dwugodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. W ZOO podziwialiśmy zwierzęta, które wcześniej oglądaliśmy na ilustracjach lub w telewizji. Zobaczyliśmy hipopotama, tapira, antylopy, panterę śnieżną, tygrysa, jaguara. Niestety nie zobaczyliśmy w pełnej okazałości lwów, gdyż właśnie ucięły sobie poobiednią drzemkę. Podziwialiśmy urocze pingwiny. Bardzo podobały się nam żyrafy i zebry, które spacerowały po wybiegach. Interesującym miejscem zwiedzania było egzotarium pełne rzadkich gatunków płazów, gadów i ryb. Krakowski Ogród Zoologiczny jest miejscem umożliwiającym nie tylko obserwację zwierząt, ale daje także możliwość bezpośredniego kontaktu z gatunkami udomowionymi. W mini – ZOO mieliśmy możliwość pogłaskać kucyki, miniaturowe króliczki, świnki morskie, kózki karłowate, osiołki i lamy. Najdłużej zatrzymaliśmy się przy okazałych słoniach, mogliśmy podziwiać te piękne zwierzęta z bliskiej odległości.
Bardzo zmęczeni, z plecakami pełnymi różnych pamiątek z wycieczki dotarliśmy wreszcie na parking, gdzie czekał nasz autobus.

Zobacz fotolerację
Skip to content