Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

I tak też właśnie było w naszej szkole. 24 listopada (czwartek) odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Zabawa podzielona była na grupy klasowe. Zabawa klas 0-3 trwała od godziny 10 do 11.30; klasy 4-5 od godziny 11.30 do

13.30 a uczniowie klas 6-8 od godziny 13.30 do 15.30. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor witając wszystkich uczestników i zapraszając do wspólnej zabawy. Początkowo szkolne koło teatralne pod opieką Pani Elżbiety Żyły przygotowało, krótki występ dla swoich kolegów i koleżanek. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznych melodii. Organizatorzy zabawy tj. Samorząd Szkolny pod opieką Pani Gabrieli Myjak przygotował sklepik ze zdrowymi przekąskami dla dzieci. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze.

Zobacz nas na Facebooku:

Skip to content