W piątek 24 marca 2023r. w naszej Szkole odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem „Zostań Mistrzem Ortografii!”. Jego celem było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży zainteresowań kulturą języka polskiego, doskonalenie poprawności ortograficznej ,kształtowanie nawyku prawidłowego stosowania zasad pisowni. W tym roku szkolnym 17 uczniów wzięło udział w konkursie, który został przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych : kategoria pierwsza kl. IV – V , kategoria druga kl. VI – VIII . Uczestnicy w ramach zadania konkursowego wykonywali test ortograficzny, uzupełniali dyktando z lukami, a także rozwiązywali rebusy ortograficzne .Komisja konkursowa, po wnikliwej analizie wszystkich prac , wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

Kl. IV- V

I miejsce- Anna Sopata ( kl. V a)

II miejsce- Nadia Gołaszewska ( kl. IV b)

III miejsce- Milena Duda ( kl. V a)

Kl. VI – VIII

I miejsce – Jeremiasz Pelc ( kl.VII b)

II miejsce – Paulina Jawor ( kl.VI a)

III miejsce- Kornelia Czepielik ( kl. VII b)

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content