W dniu 19.04 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Integracji i Tolerancji. Klasa 4a pod kierunkiem Pani Joanny Garwol przygotowała ciekawy program artystyczny poruszający problem ksenofobii i rasizmu wśród młodzieży. Uczniowie bardzo zaangażowali się w wykonanie inscenizacji, recytację tekstów oraz wykonanie przygotowanych utworów muzycznych, co pozwoliło odbiorcom jeszcze silniej zaabsorbować się w odbiór przekazu.

Następnym punktem programu było zaprezentowanie idei integracji społecznej poprzez prezentację multimedilną, przygotowaną przez pracujących w naszej szkole nauczycieli współorganizujących proces kształcenia, zatytułowaną; „Miej oczy, uszy i serce szeroko otwarte. Niepełnosprawni – dostrzegaj ich”. Prezentacja nakreślała rodzaje trudności i barier z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami i w jaki sposób każdy z nas może przyczynić się do ich minimalizowania.

Na zakończenie programu uczniowie naszej szkoły – Paulina Dąbrowska oraz Michał Turek, poprzez płynące prosto z ich serc wypowiedzi, ukazali osobom zgromadzonym własną perspektywę i wizję integracji społeczności szkolnej jednocześnie apelując o wzajemny szacunek, empatię, współpracę i dalszą uważność wobec osób tego potrzebujących. Wystąpienie naszych prelegentów spotkało się z silnie emocjonalnym i entuzjastycznym odbiorem okraszonym gromkimi brawami. Należy w tym miejscu również docenić wkład pracy jaki włożyli uczniowie klasy 1a w wykonanie tematycznego plakatu zdobiącego centralny punkt dekoracji.

Skip to content