W dniu 01.06.2023 roku, z okazji Dnia Dziecka, my – uczniowie klas VI udaliśmy się na wycieczkę do Ojcowa i Ojcowskiego Parku Narodowego.

Pierwszym punktem naszej wycieczki był przystanek na Pustyni Błędowskiej. Jak dowiedzieliśmy się jeszcze przed dotarciem na miejsce pustynia ta jest największą pustynią Europy. Jeszcze zanim dojechaliśmy na miejsce, poznaliśmy ciekawą historię powstania tego terenu oraz niesamowite legendy z nim związane. Piękna pogoda w połączeniu z zapierającym dech w piersiach pustynnym krajobrazem przeniosły nas w magiczny klimat orientu.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała. Pan przewodnik oprowadził nas po imponujących dziedzińcach i krużgankach zamku opowiadając o jego dawnych właścicielach i dziejących się tu na przestrzeni wieków wydarzeniach. Podczas zwiedzania zapoznaliśmy się z wieloma faktami historycznymi, jak również ze związanymi z zamkiem legendami, których prawdopodobieństwo mieliśmy okazję przetestować osobiście.

W dalszej części wycieczki udaliśmy się na spacer po Ojcowskim Parku Narodowym, aby móc podziwiać liczne skały wapienne pochodzące z górnej jury. Najbardziej imponujące z nich to; Maczuga Herkulesa, Skały Panieńskie oraz przede wszystkim słynna Brama Krakowska. Mogliśmy również wejść do Jaskini Krowiej i zajrzeć do Źródełka Miłości. Zapoznaliśmy się z historią tego terenu, dowiedzieliśmy się też czym zajmowali się jego mieszkańcy. W trakcie spaceru mieliśmy możliwość posilenia się pyszną kiełbaską z ogniska.

Wróciliśmy do domów zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń i odczuć oraz wyposażeni w nową wiedzę historyczno – przyrodniczą.

Skip to content