Dnia 7 czerwca uczniowie klasy pierwszych i drugich uczestniczyli w wycieczce do Niedzicy. Pogoda była cudowna, a widoki wspaniałe.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Zamku w Niedzicy. Zamek doskonale zachował się do dzisiejszych czasów i jest dużą atrakcją turystyczną. Pani przewodnik opowiadała niezwykłe dzieje związane z kolejnymi właścicielami tego zamku. Najciekawszą była legenda związana z Brunhildą i Bogusławem.

Kolejnym etapem wycieczki był blisko godzinny rejs statkiem wycieczkowym „HALNY”. W czasie rejsu po Jeziorze Czorsztyńskim uczniowie podziwiali nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, zamek w Niedzicy, Pieniński Park Narodowy oraz mieli możliwość zapoznania się z historią powstania Zalewu Czorsztyńskiego.

Na koniec dzieci miały czas na kupienie pamiątek i krótki spacer po deptaku.

Dzieciaki były pod ogromnym wrażeniem tej podróży. Zmęczone, ale uśmiechnięte i zadowolone wróciły do domu.

Skip to content