Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypadł w tym roku w piątek 29 września. Jest to jedno ze świąt nietypowych, które łączy przyjemne z pożytecznym. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 r. Patronką tego święta jest Janina Porazińska, 29 września to data urodzin pisarki.

Głównym celem tego święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy: wychowuje, rozwija umysł, wyobraźnię, redukuje stres, daje szczęście, buduje pewność siebie, uczy koncentracji. Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta, to doskonała okazja do budowania więzi z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, czy koleżankami i kolegami. W tym roku w naszej szkole uczennice z Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu czytały książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dzieciom z oddziałów przedszkolnych.

Skip to content