3 października w naszej szkole zorganizowany został Europejski Dzień Języków. W dniu tym, zarówno uczniowie jak i nauczyciele mieli okazję lepiej poznać kulturę, ciekawostki i przede wszystkim różnorodność językową wybranych państw Europy.

Dodatkowo, poprzez kolorowe dekoracje na korytarzu uczniowie otrzymali wskazówki jak uczyć się języków obcych oraz dowiedzieli się  jakie korzyści płyną z ich znajomości.

W ramach obchodu tego święta zorganizowany został konkurs dla uczniów klas 4-8, który stanowił centralny punkt Europejskiego Dnia Języków. Celem konkursu było przybliżenie kultury dziewięciu europejskich państw. Na trzeciej godzinie lekcyjnej całą społecznością szkolną udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie rozpoczęliśmy językową podróż po Europie. Podróż tę zainicjowała klasa czwarta, która zabrała nas do słonecznej Hiszpanii. Następnie pałeczkę przejęli uczniowie kolejnych klas, którzy w barwny sposób zaprezentowali przygotowane przez siebie plakaty, dostarczając  nam sporo ciekawostek o Węgrzech, Chorwacji, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Jak się okazało, największą kreatywnością wykazali się uczniowie klasy 7b, którzy po zaciętej rywalizacji zyskali największą sympatię publiczności.  Uczniowie tejże klasy z uśmiechami na twarzach opuszczali salę gimnastyczną dzierżąc w rękach słodką nagrodę- piniatę pełną cukierków.

Dzień ten był  nie tylko barwną paradą flag, ale również idealną okazją do wsłuchania się w piękne  brzmienie  europejskich języków, dlatego na przerwach mieliśmy okazję poruszać się w rytm dobrze znanych nam hitów.

Jak się okazało, Europejski Dzień Języków okazał się być ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, którym celebrowanie tego dnia przysporzyło dużo radości i wrażeń.

 

 

Skip to content