Za książką kryje się autor. Jego pisanie jest więc zawsze listem do czytelnika…”J. Iwaszkiewicz

W dniu 5 października br. w naszej szkole odbyło się spotkanie z sądecką autorką i poetką – Jadwigą Marzec, która pisze wiersze, bajki i opowiadania dla dzieci. W 2001 r. zdobyła I nagrodę w konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez Międzynarodowy Magazyn „Obyczaje”. Za swoją działalność pedagogiczną została odznaczona: Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotą i Honorową Odznaką OHP, Srebrną Odznaką „Za zasługi dla województwa nowosądeckiego”, Srebrną Honorową Przyjaciół Harcerstwa oraz Odznaką TPD „Przyjaciel Dziecka”. Jej utwory ukazały się w wydaniach zbiorowych: „Almanachu współczesnej fraszki polskiej” (2016) oraz „Almanachu współczesnej bajki polskiej” (2015 i 2016). Jest autorką książek dla dzieci: „Niezwykły tydzień Frani” (2018), „Puzzelkowe serce” (2019), „Nowe przygody Frani” (2020) oraz książki: „Marzenia nie liczą lat: historia prawdziwa sądeckiej malarki Grażyny Kulig” (2018). W 2021 roku wydała tomik poezji: „Z deszczem pod rękę”. Warto wiedzieć, że Jadwigę Marzec pochłania nie tylko pisanie, bo amatorsko też fotografuje i odnajduje się również jako malarka.

Podczas spotkania pisarka przybliżyła małym czytelnikom swoją twórczość, opowiadała, skąd czerpie pomysły, w jaki sposób powstawały jej nowe książki, a także przedstawiła bliżej bohaterów.

Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej atmosferze, Dzieci były bardzo aktywne, chętnie odpowiadały na pytania pisarki i śpiewały piosenki. Na koniec nagrodziły Panią Jadwigę Marzec brawami i podziękowały za wspólnie spędzone chwile. Pełne emocji spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do podarowanych przez autorkę książek do biblioteki.

 Skip to content