W dniu 8 listopada w związku z obchodami 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta akademia. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Potem uczniowie przypomnieli trudne lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. Za pomocą wierszy, tańca i śpiewu dzieci złożyły hołd naszym przodkom, którzy oddali życie za Polskę. Tegoroczna akademia była wyrazem wdzięczności dla tych Wszystkich, którzy brali udział w walce o Niepodległą, miała na celu uświadomić wszystkim najważniejsze wartości dla każdego Polaka – wolność, niepodległość, suwerenność i patriotyzm. 
Organizacją uroczystości zajęła się klasa 7a wraz z wychowawczynią Klaudią Chlipała i szkolnym chórem.
Uroku akademii dodał śpiew szkolnego chóru pod przewodnictwem P. Krystyny Rucińskiej oraz piękny taniec klasy 1 b, który wraz z wychowankami przygotowała Pani Danuta Słabaszewska. Na koniec zostały wręczone nagrody z konkursu pod tytułem: „Cudaki, stworki i inne jesienne potworki” organizowany przez P. Łucję Dudę.

 
Zobacz galerię zdjęć

 

 

Skip to content