Projekt gimnazjalny

 

Dnia 3 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu gimnazjalnego klas drugich. Udział wzięli w nim również Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy, rodzice oraz pierwszoklasiści. Uczniowie pracowali w dwóch zespołach i opracowali następujące tematy:

Klasa IIa:
1. Jakie zastosowanie znajdują związki chemiczne w kuchni?
2. Jak zaplanować posiłki nastolatka?

Klasa IIb:
1. Jakie wydarzenia historyczne sprawiły , że żyjemy w wolnym kraju?
2. Jak środki uzależniające wpływają na młody organizm?

Uczniowie już od października przygotowywali się do projektu gimnazjalnego. Przeprowadzili wiele wywiadów, ankiet, szukali informacji w bibliotece i w Internecie. Wykonali plansze, doświadczenia i projekcje krótkich filmów dokumentalnych, aby uatrakcyjnić swoje wystąpienia. Drugoklasiści pracowali, angażując się mniej lub więcej w powierzone zadania. Wszyscy obecni w tym dniu na projekcie gimnazjalnym mieli okazję zobaczyć i ocenić efekty ich kilkumiesięcznej pracy. Szczególnie zainteresowani byli uczniowie klas pierwszych, których za rok czeka podobne wyzwanie. Uważnie obserwowali wystąpienia swoich kolegów i koleżanek, aby w przyszłości stanąć na wysokości zadania. Liczymy na ich oryginalne pomysły i czekamy na kolejne prezentacje projektu gimnazjalnego.