„Pięknie piszę!”

 

Na przełomie kwietnia i maja odbył się konkurs kaligraficzny pod hasłem „Pięknie piszę!”. Wszyscy chętni uczniowie klas I – III mogli wziąć w nim udział i zaprezentować na forum szkoły swoje umiejętności. Celem konkursu było rozpowszechnianie sztuki kaligrafii wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, a także rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów. Komisja konkursowa oceniając prace brała pod uwagę :
- kształt i proporcje liter,
- prawidłowość połączeń,
- rozmieszczenie tekstu,
- czytelność pisma,
- poprawność ortograficzną,
- ogólne wrażenie estetyczne (brak poprawek i nieużywanie korektora).

8 maja 2015 roku zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu. Mistrzami kaligrafii wśród najmłodszych zostali:
Magdalena Bednarz- kl.Ib
Konrad Piwowar – kL.Ib
Gabriela Krzyśko – kL.IIIb
Aleksandra Tokarz – kl. IIIa
Ewelina Bednarz – kl.IIIb
Natalia Duda – kl. IIIa

Zwycięzcom gratulujemy i mamy nadzieję, że uczniowie pisząc w zeszytach przedmiotowych będą tak samo się starać jak podczas konkursu.

Zeszyt jest wizytówką ucznia!