„Zatorland”

 

Dnia 28 maja 2015 roku klasy 0 – I wybrały się na wycieczkę autokarową do Zatorlandu, czyli ogromnego kompleksu parków znajdujących się w jednym miejscu. Najmłodsi zwiedzili Park Dinozaurów, w którym podziwiali ruchome, naturalnej wielkości prehistoryczne zwierzęta. Wybrali się także do położonego nad jeziorem Parku Mitologii i zobaczyli bogów, herosów, bohaterów mitologii greckiej. Weszli również do niezwykłego Parku Owadów i obserwowali gigantyczne okazy, które ciężko jest dostrzec,, gołym okiem”. Oprócz tego mieli okazję znaleźć się w Parku Bajek i Wodnych Stworzeń. Tam ogromne wrażenie wywarły na nich makiety stworzeń morskich, które mierzyły nawet 7 metrów. Maszerując wzdłuż ścieżki odwiedzili domki bohaterów z bajek m.in. Królewny Śnieżki, Kopciuszka. Spotkali na swej drodze Kota w Butach, Brzydkie Kaczątko i Czerwonego Kapturka. Niezwykłych emocji dostarczył uczniom pobyt w domu do góry nogami i seans w kinie 5D. Park Rozrywki Zatorland zagwarantował najmłodszym całodzienną rozrywkę. Zapewnił im również dużą dawkę wiedzy, która przedstawiona została w sposób przystępny i ciekawy. Czas spędzony w Zatorlandzie upłynął wszystkim w miłej i pogodnej atmosferze. Dzieci skorzystały ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie lunaparku, a potem szczęśliwe i zadowolone wróciły z wycieczki do domu.