Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

 

Dzień zakończenia roku szkolnego to najpiękniejszy dzień w roku. Wakacje – któż o nich nie marzy tak bardzo jak uczniowie? Każdy z niecierpliwością czeka na ostatni dzwonek i słowa Dyrekcji: „Rok szkolny 2014/2015 uważam za zakończony” W piątek 26 czerwca to pragnienie zostało spełnione. Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział we Mszy Świętej, a później wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom sukcesów w nauce, w konkursach i zawodach sportowych, a najlepszym wręczyła dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem. Potem głos zabrał Pan Mariusz Piwowar komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagorzynie, który ofiarował wybranym dziewczętom i chłopcom - należącym do młodzieżowej grupy pożarniczej - dyplomy i medale za pracę i zaangażowanie w działalność OSP. Następnie uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach, gdzie zostały przekazane pozostałe świadectwa. Oprócz nieokiełznanej fali radości tego dnia pojawiła się również nutka smutku… Szkolna rzeczywistość zostanie zawieszona na dwa miesiące. Dla absolwentów gimnazjum to już koniec przygody z naszą szkołą, pozostali wrócą we wrześniu, aby kontynuować dalszą naukę.

Z okazji dnia zakończenia roku szkolnego naszym wychowawcom, pedagogom dziękujemy za trud podejmowanej na co dzień pięknej, ale trudnej pracy nauczyciela. Życzymy, aby aktywna i twórcza postawa znajdowała uznanie w oczach uczniów i ich rodziców oraz była źródłem osobistej satysfakcji. Wszystkim życzymy odpoczynku, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz samych beztroskich chwil w tym pięknym czasie. 

Do zobaczenia we wrześniu!