„Żegnaj szkoło!”

 

We wrześniu przekroczyliśmy mury naszej szkoły i z mniejszym lub większym zapałem żegnaliśmy minione wakacje. Wydawało się, że ten nowy rok szkolny będzie trwał bez końca. Jednak to 10 miesięcy minęło prawie „w oka mgnieniu”. Niewątpliwie był to czas wytężonej nauki, niekończących się kartkówek i zadań domowych .Wielu uczniów nie mogło doczekać się wakacji. Marzyli o tym szczególnie ci, którzy przygotowywali się do sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego .Zdarzały się jednak w naszej szkole miłe i niezapomniane chwile. Uczniowie świetnie bawili się na dyskotekach, chętnie brali udział w wycieczkach klasowych, wyjazdach do kina. Wielu z nich osiągało liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Teraz nadszedł czas podsumowań i pożegnania ze szkołą. 24 czerwca 2016 roku na sali gimnastycznej odbyło się się oficjalne zakończenie roku szkolnego Najlepsi uczniowie, czyli prymusi „tanecznym krokiem” szli do Pani Dyrektor po nagrody książkowe i świadectwa z paskiem, pozostali otrzymali w klasie swoje cenzurki od wychowawcy. W tym dniu również został rozstrzygnięty ważny konkurs „Klasa na medal”, którego organizatorem był Samorząd Szkolny. Miło nam ogłosić, że wśród najmłodszych wygrała klasa III, w rywalizacji klas IV- VI bezkonkurencyjna była V b, a najlepszą klasą gimnazjalną została II a. Zwycięzcy otrzymali zaszczytny tytuł, przechodnią statuetkę oraz nagrodę „niespodziankę” ufundowana przez Radę Rodziców. Wierzymy, że w przyszłym roku konkurs ten będzie cieszył się również ogromnym zainteresowaniem i zmobilizuje wszystkich do owocnej pracy na rzecz klasy i szkoły. Teraz zapominamy o nauce i myślimy tylko o przyjemnościach...

Wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom naszej szkoły życzymy udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 

Do zobaczenia za dwa miesiące!