„11 listopada – Święto Niepodległości”

 

9 listopada 2018r. została zorganizowana akademia z okazji 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy. Następnie o 11.11 odbyło się wspólne śpiewanie hymnu narodowego, które było ważnym elementem ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Po części oficjalnej wszyscy zebrani na sali gimnastycznej, obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pana Zdzisława Warzechy. Scenariusz obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W ciekawyi obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na 1918 roku. Niezwykły program artystyczny oraz biało – czerwone dekoracje sprawiły, że była to dla młodszych i starszych niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu.