Wycieczka do Dinolandii

 

Dnia 4 czerwca 2014 r. uczniowie klasy 1, 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do parku dinozaurów „Dinolandia” w Inwałdzie. Na rozległym terenie można było podziwiać ponad pięćdziesiąt figur dinozaurów, pterozaurów, ichtiozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Po parku dzieci oprowadzała pani przewodnik, która opowiadała o odległych dziejach naszej planety i jej ówczesnych mieszkańców.

Na młodych odkrywców czekał na plaży ukryty szkielet dinozaura, a także łopatki, pędzle i dużo pracy... Potem wszyscy chętnie skorzystali z wielu atrakcji jakie przygotowano dla zwiedzających. Dzieci mogły odbyć wycieczkę kolejką, „wykąpać się” w basenie z kulkami, oderwać od ziemi na Euro Bungee, a nawet pochodzić po wodzie w wielkiej kuli. Zainteresowaniem cieszyła się też dmuchana zjeżdżalnia i trampolina. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas.