Zakończenie roku szkolnego - klasa III Gimnazjum

 

25 czerwca w naszej szkole odbył się komers klasy III. Gimnazjaliści jak co roku chcieli uroczyście zakończyć swoją 10 – letnią edukację w Zagorzynie. Najpierw o godzinie 15.00 uczniowie klasy II a i II b oraz III wraz z rodzicami, Dyrekcją i gronem pedagogicznym wzięli udział w Mszy Świętej. Potem miała miejsce część artystyczna. Koledzy i koleżanki z klas drugich przygotowali bardzo ciekawe przedstawienie, aby godnie pożegnać swoich poprzedników Dzięki nim każdy trzecioklasista miał okazję przenieść się „muzycznym wehikułem czasu” do przeszłości, aby już po raz ostatni wziąć udział w improwizowanych lekcjach z nauczycielami w rolach głównych. Po występie drugoklasistów przyszedł czas na absolwentów. Na początku zaproponowali „z przymrużeniem oka” rywalizację między uczniami klas II a nauczycielami, która przybrała formę nietypowego quizu wiedzy. Później nastąpiły podziękowania. Uczniowie pragnęli w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność Dyrekcji, Księdzu Proboszczowi, wychowawczyni, nauczycielom oraz rodzicom za trud nauczania i wychowania. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Łącko, który uświetnił swoją obecnością to ważne wydarzenie. Pan Janusz Klag pogratulował uczniom świetnego występu oraz życzył im dalszych sukcesów. Część oficjalną zakończyła pani Dyrektor, która wręczyła najlepszym statuetki i nagrody książkowe za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce, wybitne osiągnięcia sportowe oraz pracę na rzecz szkoły. Wszyscy absolwenci otrzymali także dyplomy ukończenia Gimnazjum w Zagorzynie. Po nagrodzeniu trzecioklasistów przyszła kolej na najprzyjemniejszą część uroczystości, czyli poczęstunek i tańce. Uczniowie klasy III przyszli do szkoły po raz ostatni w piątek, aby odebrać od wychowawcy swoje świadectwa.