Grupa 0B w październiku realizowała tygodniową tematykę zdrowia. Dzieci uczyły się o jesiennych owocach i warzywach. Bawiąc się w „przedszkolnych kucharzy” zrobiliśmy jesienną surówkę ze zdrowych marchwi i jabłuszek, którą potem ze smakiem wszyscy degustowaliśmy. Bardzo dużo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu spacerując po okolicy i obserwując jesienny krajobraz. Wiedząc, że „ruch to także zdrowie” często ćwiczyliśmy na placu zabaw i graliśmy w gry zespołowe na boisku sportowym.

Na temat zdrowia rozmawialiśmy także ze szkolną panią pielęgniarką, która pokazała nam swój gabinet i wyjaśniła na czym polega jej praca. Poznaliśmy medyczny sprzęt m.in. wagę, ciśnieniomierz, termometr, glukometr, tablice do badania wzroku itp. Pani pielęgniarka wspomniała także o higienie ciała i higienie jamy ustnej, profilaktyce zdrowia oraz o bezpieczeństwie podczas zabaw i spacerów.  W związku z tym każdy z nas dostał błyszczący odblask na pamiątkę. Dziękujemy pani za edukacyjną pogadankę i miłe spotkanie.

Skip to content