W związku z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że rok 2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w Polsce.

Bieżącego roku wyjątkowo uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.
Dnia 9 listopada (piątek) o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia.
O 11.11 odbyło się wspólne śpiewanie hymnu narodowego, które było ważnym elementem ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Po części oficjalnej wszyscy zebrani na sali gimnastycznej obejrzeli montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów: III a i III b gimnazjum pod kierunkiem Pana Zdzisława Warzechy (część  muzyczną przygotowała Pani Krystyna Rucińska). Młodzież szkolna przypomniała o rozbiorach, które doprowadziły do zniknięcia Polski z mapy Europy na 123 lata. Nie zapomniała także o powstaniach narodowych i innych wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Cała uroczystość odbyła się w wyjątkowej, niezapomnianej atmosferze. Społeczność szkolna, przyniosła ze sobą biało-czerwone chorągiewki i kotyliony.
Występ miał na celu przypomnienie oraz wzbudzenie szacunku do chwalebnej przeszłości polskiego narodu.

– zobacz prezentację

Skip to content