W piątek 15 lutego uczniowie kl. I a i b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gościem spotkania była Pani dyrektor Barbara Legutko.
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką część artystyczną zatytułowaną: „W krainie książek”, którą przygotowali uczniowie z kl. III b Gimnazjum. W trakcie przedstawienia mądra sowa przedstawiła prośby KSIĄŻKI. Po obejrzeniu przedstawienia uczniowie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym zostali pasowani przez Panią dyrektor na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali zakładki.
Następnie pierwszaki w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów przeszły do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Barbara Kowalczyk

Skip to content