W tym roku szkolnym 2018/19 przedszkolaki z grupy „0B” wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowanym przez markę Kubuś.
Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Dzieci przeniosły się we wspaniały świat wyobraźni i przeżywały rozmaite przygody z głównym bohaterem programu. Przedszkolaki poznały piękno otaczającej nas natury, nauczyły się szacunku i ekologicznych zachowań wobec niej. Następnie dowiedziały się, jak ważna jest aktywność fizyczna dla zdrowia i ciała człowieka. Mając te wiedzę często spacerowaliśmy po okolicy i ćwiczyliśmy na placu zabaw oraz boisku sportowym. Kolejnym tematem było zdrowe odżywianie. Cała grupa przygotowując się na owe zajęcia przyniosła różne owoce, z których zrobiliśmy pyszną sałatkę owocową. W ramach gościnności poczęstowaliśmy sałatką Panią Dyrektor. A także założyliśmy hodowlę cebuli w własnoręcznie przygotowanych plastikowych doniczkach po pojemnikach z jogurtu. Potem uczyliśmy się o czystym i zanieczyszczonym środowisku oraz o segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się co to jest recykling oraz zrobiły muzyczne grzechotki z niepotrzebnych plastikowych butelek. Na ostatnich zajęciach przedszkolaki dowiedziały się skąd się bierze woda w naszych kranach oraz jak i dlaczego należy ją oszczędzać. Poznały także elektrownie ekologiczne i metody oszczędzania prądu elektrycznego.
Były to ciekawe zajęcia i wspaniałe przeżycia dla wszystkich uczestników programu dzięki którym każde dziecko zdobyło tytuł „Przyjaciela Natury” a oddział przedszkolny grupy „0B” nabył prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Skip to content