4 kwietnia 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Celem tego przedsięwzięcia było rozbudzenie wrażliwości na piękno poezji i kultury żywego słowa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz propagowanie gwary łąckiej jako dziedzictwa pokoleń. Uczestnicy, w zależności od grupy wiekowej, mieli przygotować wiersz, tekst pieśni ludowej lub gadkę.Jury oceniając wystąpienia brało pod uwagę: wybór tematu, czystość gwary, poprawną dykcję, interpretację, strój oraz ogólny wyraz artystyczny. Z całą pewnością ten dzień należał do udanych, bo trzech uczniów naszej Szkoły stanęło na podium.
W kategorii dziecięcej I miejsca zajęli:Katarzyna Rucińska ( klasa VI),
Mateusz Giemzik ( klasa V b).
W kategorii młodzieżowej I miejsce zdobył Marcin Turek (klasa III gimnazjum).
Cieszymy się, że uczniowie chętnie biorą udział w tym konkursie i osiągają sukcesy.

Skip to content