Wielkanoc to czas refleksji, porządkowania swojego życia wewnętrznego, naprawy relacji z bliskimi, ale i czas radości, nadziei, chwil spędzonych z rodziną i pięknych tradycji. To najważniejsze święta chrześcijan, a przypadają na wyjątkową porę roku, gdy wszystko budzi się do życia, zaczyna kwitnąć, zielenić się, a dłużej świecące słońce dodaje energii do działania.

W tym roku Wielkanoc przypada na koniec kwietnia, ale w Naszej Szkole akademia z tej okazji odbyła się już w drugim tygodniu tego miesiąca, ze względu na egzaminy – gimnazjalny i ósmoklasistów. Z tymi, którzy do nich w tym roku nie przystępują spotkamy się dopiero po Świętach.

Wielkanocną inscenizację przygotowała klasa 5b wraz z wychowawczynią, Panią Bernadetą Rychlec, z udziałem szkolnego chóru pod przewodnictwem Pani Krystyny Rucińskiej. Tematem przewodnim rozważań był cytat z Ewangelii: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.

Przed akademią odbyło się wręczenie dyplomów i nagród ze szkolnego konkursu ortograficznego, który odbył się 8 lutego pod hasłem: „ Zostań Mistrzem Ortografii!”

Po akademii uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i nauczycieli przeszli po najbliższej okolicy, aby pozbierać śmieci. Trasa prowadziła przez wsie: Zagorzyn – Wola Kosnowa – Wola Piskulina.
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska.

Skip to content