To były niezwykłe warsztaty!

Dnia 25 kwietnia w ramach zajęć świetlicowych odbył się wyjazd do Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu na zajęcia z cyklu Bon Kultury: MAŁA AKADEMIA FOLKLORU – NA POLANIE POD KOPKĄ, CZYLI DAWNE ZABAWY I ZABAWKI LUDOWE.
Podczas zajęć uczestnicy przenieśli się w świat dawnych zabaw i zabawek ludowych. Mieli możliwość doświadczenia uczuć, jakie towarzyszyły dzieciom bawiącym się niegdyś szmacianymi lalkami, konikami, klepokami na polanie pod kopką. Dowiedziały się, jak działała terkotka, wrzutka, bacik oraz wirujący furtok. Poznały wyliczanki oraz mieli okazję nauczyć się tradycyjnych zabaw grupowych m.in. kowala czy szewca. Nie zabrakło również refleksji i porównania współczesnych zabaw i zabawek z tymi dawnymi. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik warsztatów miał okazję własnoręcznie ozdobić gliniane ptaszki, które skrywały świergoczącą tajemnicę.
Po zakończonych warsztatach wybraliśmy się na lody do Wytwórni Lodów Argasińscy. Ale było fajnie… i pysznie!

Skip to content