Uczniowie klas: IV, Va i Vb wraz z opiekunami odwiedzili 17 maja 2019 r. Tatrzański Park Narodowy.
Już w drodze do Palenicy Białczańskiej usłyszeli wiele ciekawych informacji od przewodniczki, pani Małgorzaty Przybylskiej. Podziwiali także panoramę ośnieżonych Tatr. Następnie pokonali dziewięciokilometrową pieszą trasę do Morskiego Oka, poznając charakterystyczne rośliny i słuchając opowieści o zwyczajach tatrzańskich zwierząt oraz o kształtowaniu się rzeźby terenu.
Podziw wszystkich wzbudziły Wodogrzmoty Mickiewicza. Wiele radości sprawił śnieg, który zalegał w wielu miejscach. Był też namacalnym dowodem na różnice temperatur wzrastające wraz z wysokością. Psotnicy pod koniec maja mogli porzucać śnieżkami.
Uwieńczeniem wędrówki był widok Morskiego Oka otoczonego szczytami pokrytymi śniegiem. Uczestnicy mieli także możliwość sprawdzić swoje wiadomości w trakcie konkursu przeprowadzonego przez panią Małgorzatę. Okazało się, że wiele nauczyli się podczas tej wycieczki.

Skip to content