W środę 29 maja w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Spotkanie z prozą Gustawa Herlinga – Grudzińskiego”. Celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie sylwetki jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, patrona 2019 roku.Trzeba pamiętać, że ,,jego losy i twórczość stanowią świadectwo cierpień i czynów człowieka, któremu przyszło przeżyć czasy totalitarnej przemocy i kryzysu wartości”. W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas IV – VI, VII – VIII. Uczestnicy z I kategorii wiekowej mieli za zadanie przeczytać fragment utworu ,,Inny świat”, natomiast przedstawiciele II kategorii musieli przygotować recytację wybranego tekstu. Komisja po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoniła zwycięzców.

Kategoria I: klasy IV – VI
I miejsce – Weronika Tomaszek ( kl.VI)
II miejsce – Magdalena Bednarz ( kl.V b)
III miejsce – Dominika Kałużna ( kl.VI)

Kategoria II: klasy VII – VIII
I miejsce- Gabriela Krzyśko ( kl.VII b )
Aleksandra Tokarz ( kl.VII a)
II miejsce – Regina Tomasze ( kl.VIII b)
III miejsce – Natalia Tokarczyk ( kl.VIII b)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content