4 czerwca klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Krakowa – „Wioski świata”. Było to interaktywne zwiedzanie sześciu osad z różnych części świata. Dzieci poznały tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Oprócz zwiedzania dzieci były na na warsztatach w wiosce w dalekiej Australii i Oceanii oraz Ameryce Południowej.

  • W Australii i Oceanii na uczestników warsztatów czekała wizyta w domku na palach, gdzie dzieci brały udział w różnych zadaniach i symulacjach, poprzez zabawę poznały życie codzienne mieszkańców Papui Nowej Gwinei, kulturę oraz tradycje plemienne.
  • Podczas wędrówki po mapie Ameryki Południowej, dzieci  przekonały się, jak bardzo różnorodny jest to kraj. W górskiej chatce odkryły kulturę Indian Quechua, oglądały tradycyjne stroje i instrumenty muzyczne Indian. Następnie dzięki grze symulacyjnej poznały życie „dzieci ulicy” (slamsu) na przedmieściach wielkich miast oraz pracę streetworkerów – ludzi, którzy próbują pomóc młodzieży w zmaganiach z trudną codziennością.

Po wyjściu z wiosek dzieci w sklepie misyjny mogły kupić pamiątki z oryginalnymi rękodziełami z Afryki, Ameryki Południowej i Azji – dochód z zakupu przeznaczony jest na pomoc misjom.

Skip to content