W piątek 8 listopada odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości. Rozpoczęła się od uroczystego odśpiewania hymnu przez całą społeczność naszej Szkoły. Następnie klasa VII zaprosiła wszystkich w pouczającą podróż do przeszłości. W montażu słowno – muzycznym młodzież przestawiła cztery stacje – Niewolę, Powstania, I wojnę światową, Wolność – które zobrazowały trudną drogę Polski do niepodległości. Zapadające w pamięć wiersze oraz patriotyczne pieśni wykonane przez chór stanowiły niezwykłą oprawę tego historycznego spotkania. Siódmoklasiści poprzez swój występ uświadomili zebranym ważną prawdę, że mamy szczęście żyć w wolnym kraju, dlatego powinniśmy znać dzieje naszego narodu, pamiętać o przodkach, którzy oddali życie w imię niepodległości i kochać Polskę, naszą ojczyznę.

Skip to content