Dnia 15 listopada klasy trzecie pojechały do kina „Sokół” na film „O Yeti!” i do Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Jeżeli ktoś myśli, że Yeti nie istnieje to powinien obejrzeć ten film.
Film opowiada o losach nastolatki Yi, która spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka. Ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. To było niezwykłe przeżycie. Mały Yeti znajduje coś, co według niego nie istnieje – „człowieka….”

Po zakończonym seansie wszyscy pełni wrażeń pojechali do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Spotkanie ze strażakami odbyło się w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczny Dom” oraz ogólnopolskiej akcji „Ognik”. Na miejscu dzieci zapoznały się z pięknym  obiektem, w którym pracują zawodowi strażacy, z pracą strażaków i sposobem postępowania podczas pożaru. Obejrzały film jak gasić pożar i wzywać na pomoc straż pożarną. Następnie oglądały różne wozy strażackie i ich wyposażenie, łodzie ratunkowe, itp. Duże zainteresowanie wzbudził pokaz wozu strażackiego.

To była udana wycieczka. Emocje związane z filmem i wycieczką do straży pozostały do końca podróży. Część dzieci już postanowiła kim będzie w przyszłości.

Skip to content