W czwartek 23 stycznia  br. w naszej szkole odbył się wielki bal karnawałowy. Udekorowane kolorowymi balonami i  serpentynami  sale zachęcały do szampańskiej zabawy – najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VI.
Atrakcją dnia okazały się jasełka przygotowane przez uczniów klasy 3a. Przeprowadzone były pod kierunkiem Pani Elżbiety Żyły i Pani Eweliny Sopaty. Debiut odbył się na pierwszej lekcji. Zaproszono wszystkich uczniów klas 0 – 3 i Panie Dyrektor. W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły scenę narodzin Jezusa. Dzieciaki z duży przejęciem i zaangażowaniem odtworzyły swoje role.
Po obejrzeniu pięknego występu wszystkie dzieci udały się na śniadanie. Na jadalni skonsumowały pyszne smakołyki przygotowane przez rodziców – bardzo im dziękujemy.
Potem przyszedł czas zabawy, w klasach młodszych dziewczynki zamieniły się w księżniczki,  wróżki,  itp., a chłopcy w  rycerzy, supermenów i wiele innych postaci bajkowego świata.
 „W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi, mali
zgromadzeni na tej sali.”
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór Króla i Królowej balu  oraz najciekawszych strojów karnawałowych. Zwycięscy otrzymali nagrody.
Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki.
Feryjny odpoczynek odbędzie się od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r.

Nagrania:

 

Skip to content