Światowy Dzień Chorego – to święto chrześcijańskie obchodzone 11 lutego, ustanowione zostało  przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku.

Również uczniowie naszej szkoły pamiętali o chorych. Na korytarzu wywieszono napis informujący
o nadchodzącym dniu (11 luty-Światowy Dzień Chorego)  oraz kolorowe plakaty zaznajamiające czytelnika z tematem choroby. Jak się okazało prawie każdy z nas zna kogoś, kto zmaga się
z cierpieniem. 

Światowy Dzień Chorego stał się wspaniałą okazją by przygotować dla chorych z Sądeckiego Hospicjum kolorowe kartki wraz z życzeniami. Udział dzieci w takich przedsięwzięciach kształtuje wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych ludzi. Do akcji z dużym zaangażowaniem przyłączyły się dzieci z  klas I-III wraz z uczniami należącymi do Szkolnego Koła Wolontariatu. Nasi podopieczni wykazali się pomysłowością zdobiąc kartki z niesamowitą precyzją, każdemu przyświecał ten sam cel: wywołać uśmiech na twarzy chorego. Udało się! Jeszcze w tym samym dniu nasze laurki zagościły
u pacjentów Sądeckiego Hospicjum. Na ręce pracowników złożono serdeczne życzenia wraz podziękowaniami za ofiarną i ciężką pracę. 

Z okazji Światowego Dnia Chorego wszystkim cierpiącym życzymy wytrwałości, siły ducha oraz szybkiego powrotu do zdrowia, zaś pracownikom służby zdrowia; cierpliwości, oraz wiedzy pozwalającej przezwyciężyć choroby swoich pacjentów.

 

Skip to content