We wtorek 18 lutego 2020 r. 36 uczniów kl. I a i I b zostało uroczyście przyjętych w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania były Pani dyrektor Barbara Legutko i Pani wicedyrektor Jadwiga Wąchała.
Na początku dzieci obejrzały krótkie przedstawienie, przygotowane przez kl. VI a i jedną koleżankę z kl. V III b. Wszystkich przybyłych gości przywitał ludek książkowy wraz z krasnalami. Pierwszoklasiści wysłuchali również próśb KSIĄŻKI, odgadywali zagadki, nauczyli się krótkiego wierszyka i wysłuchali piosenki o bibliotece. Po części artystycznej złożyli przyrzeczenia i zostali pasowani przez Panią dyrektor na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali zakładki.
Następnie pierwszaki udali się do biblioteki, gdzie poznali zasady zachowania w bibliotece i czytelni, jak również korzystania ze zbiorów bibliotecznych, i wypożyczyli pierwsze książki.
Barbara Kowalczyk

 

Skip to content