28 stycznia 2021 r. odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika Biblioteki Szkolnej. W poczet naszej biblioteki zostało uroczyście przyjętych 22 uczniów klasy pierwszej. W spotkaniu brały udział Pani Dyrektor mgr Jadwiga Wąchała i Pani wicedyrektor mgr Jolanta Dziedzina.
Na początku uczennice kl. III a: Emila Kurnyta i Amelia Duda zaprezentowały opowiadanie książki o tym, jak jest traktowana przez czytelników, a następnie Zuzanna Sopata przekazała prośby książki, po których dzieci dowiedziały się,  jak powinny dbać o woluminy. Na koniec bibliotekarka przygotowała zagadki związane z książką i biblioteką. Pierwszaki bardzo szybko je rozwiązały.
Po części artystycznej nastąpiło ślubowanie i pasowanie uczniów na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały zakładki, a od Dyrekcji drobne upominki. Po uroczystym ślubowaniu pierwszaki; dwójkami udawały się do biblioteki, gdzie zaznajomiły się z zasadami zachowania, jak również korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Po zapoznaniu się z tymi zasadami wypożyczyły pierwsze książki.

Skip to content